Išvyka po Aukštaitijos nacionalinį parką

Parašyta 2016-06-02 Peržiūros: 273

Gegužės 27 d. 2a ir 2b klasių mokiniai su mokytojomis Aldona Belopetravičiene ir Loreta Januškevičiene keliavo po Aukštaitijos nacionalinį parką. Kelionės metu aplankė etnografinius objektus ir grožėjosi šio krašto gamta. Pabuvojo Stripeikių kaime, senovinės bitininkystės muziejuje. Aplankę muziejų, sužinojo apie bitininkystės raidą nuo senovės iki šių dienų. Specialiuose aviliuose pro stiklą, pamatė kaip avilyje gyvena bitės, siuva korius, iškrauna perneštą nektarą, žiedadulkes, augina naujas biteles ir kt. Apžiūrėjo senovės lietuvių tikėjimą mitologine bičių kilme vaizduojančias ąžuolinės bičių dievo Babilo bei bičių deivės Austėjos skulptūras. Aplankė Ginučių vandens malūną, kuris vienintelis iš šešių parke esančių vandens malūnų išsaugojo autentišką įrangą. Kopė į Ginučių piliakalnį. Ant piliakalnio stovi paminklinis akmuo, bylojantis, kad prieš karą čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona. Vėliau įkopė į Ladakalnį, grožėjosi apsuptyje esančiais 6 ežerais. Iš ekskursijos grįžo pavargę, bet pasisėmę daug žinių ir gerų įspūdžių.

Pradinio ugdymo mokytoja Aldona Belopetravičienė