Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 2016_naujienos/2016-05-24_pamokos_lauke is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Vyturiukai mokosi po atviru dangumi

Parašyta 2016-05-24 Peržiūros: 650

Vasariškiems orams nekantriai beldžiant į langus, tenka ieškoti netikėtų ir netradicinių sprendimo būdų. Suprasdami, kad darbą klasėje mokiniai su malonumu iškeistų į veiklą lauke, pakvietėme mokytojus organizuoti ugdomąją veiklą netradicinėje aplinkoje. Iniciatyvos su džiaugsmu ėmėsi pradinių klasių mokytojos metodininkės Aldona Guobužienė ir Loreta Januškevičienė bei anglų kalbos mokytoja Rima Paukštienė. Gegužės 13 dieną buvo sukurta mokomoji lauko klasė po atviru dangumi progimnazijos parkelyje. Pamokų metų 3b klasės mokiniai stebėjo bundančią gamtą, augalų skirtumus, klausėsi paukščių giesmių, patys dainavo ir grojo dūdelėmis bei klausėsi savo bendraklasės Vigailės griežimo smuiku. Būdami lauke mokiniai turėjo puikų įkvėpimą piešti. Stebėdami aplinką jie piešė mokyklą, medžius, paukščius ir viską, ką matė aplink.
Klasė lauke buvo puikus būdas praskaidrinti kasdienybę, pakeisti aplinką, pažinti naujus mokymosi būdus bei pakvėpuoti grynu, vasara dvelkiančiu oru. Išėjimas iš įprastinio klasės suolo duoda didžiulę naudą ir mokiniui, ir mokytojui, priartina mokymo procesą prie gyvenimiškos patirties, ugdo gebėjimą dirbti komandoje ir įgytas žinias pritaikyti praktikoje.
Tikimės, kad ši patirtis turės pasekėjų, skatins dažniau ieškoti kitų ugdymui tinkančių erdvių, panaudoti jas asmeninių kompetencijų tobulinimui.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Dudlauskienė

{gallery}2016_naujienos/2016-05-24_pamokos_lauke{/gallery}