Pirmokų ekskursija po Aukštaitijos nacionalinį parką

Parašyta 2016-05-18 Peržiūros: 248

Gegužės 17 dieną progimnazijos 1a ir 1b klasių mokiniai lankėsi Aukštaitijos nacionaliniame parke. Kopė į Ladakalnį, skaičiavo ežerus. Sugalvoję norus į kalno viršūnę užnešė po akmenuką ir paliko prie augančio ąžuolo.
Pirmokai susipažino su „Paukščių kaimo“ sparnuočiais. Sužinojo, kad yra daugybė naminių paukščių rūšių. Tarp jų yra kilusių net iš Afrikos. Vaišinosi milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių ir ką tik išvirta kvapnia žolelių arbata. Vaikai rašė žąsies plunksna, sėdėjo didžiuliame Laimės paukštės lizde, džiaugėsi mažų ožiukų draugiškumu. „Triušiukų slėnyje“ pamatė daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, kuriuos galėjo paglostyti ir pamaitinti pienėmis. Grožėjosi tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais ir kitais šio slėnio gyventojais.
Vaikai smagiai šokinėjo ant batuto, mėtė kamuolį į krepšį, suposi sūpynėmis, grožėjosi Aukštaitijos nacionalinio parko gamta.

Pradinio ugdymo mokytojos Regina Rimkienė ir Almantė Šimonėlienė