Profesinio veiklinimo išvyka

Parašyta 14 Gruodis 16 Peržiūros: 549

Neseniai penktųjų klasių mokiniai dideliu ugdymo karjerai projekto išnuomotu autobusu lankėsi Arklio muziejuje.
Aštuoniuose muziejaus pastatuose eksponuojami arkliniai žemės dirbimo padargai, kalvio įrankiai, senoviniai krepšiai, arklio gadynės transporto priemonės – iš visos Lietuvos surinkti vežimai: bričkelės, lineikos, važeliai.

Vieni džiaugėsi pirmą kartą pamatę gyvą arklį ir juo pasivažinėję, su arklininko profesija susipažinę, kitiems labiau rūpėjo puodžiaus ir kalvio darbai.
Pagaliau visi susirinko autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje, kur susipažino su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Moksleiviai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir jos pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, moksleiviai buvo vaišinami kaimiškomis vaišėmis.