Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklu aprupinimas priemonem

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

smm

Utenos jaunimo1

Svietimo centras

emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Profesinio veiklinimo išvyka

Parašyta 2014-12-17 Peržiūros: 710

Neseniai penktųjų klasių mokiniai dideliu ugdymo karjerai projekto išnuomotu autobusu lankėsi Arklio muziejuje.
Aštuoniuose muziejaus pastatuose eksponuojami arkliniai žemės dirbimo padargai, kalvio įrankiai, senoviniai krepšiai, arklio gadynės transporto priemonės – iš visos Lietuvos surinkti vežimai: bričkelės, lineikos, važeliai.


Vieni džiaugėsi pirmą kartą pamatę gyvą arklį ir juo pasivažinėję, su arklininko profesija susipažinę, kitiems labiau rūpėjo puodžiaus ir kalvio darbai.
Pagaliau visi susirinko autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje, kur susipažino su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Moksleiviai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir jos pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, moksleiviai buvo vaišinami kaimiškomis vaišėmis.