Edukacinė pamoka „Duonelė kasdieninė“

Parašyta 2015-12-21 Peržiūros: 357

Antrosios a ir antrosios b klasių mokiniai su mokytojomis A.Belopetravičiene ir L. Januškevičiene vyko į edukacinę pamoką „Duonelė kasdieninė“. Atvykus į Niūronis visus pasitiko ekskursijų vadovė, kuri papasakojo muziejaus įkūrimo istoriją. Sužinojome, kad už 8 kilometrų nuo Anykščių esantis unikalus Arklio muziejus – vienintelis Lietuvoje. Jis įkurtas 1978 metais agronomo prof. Petro Vasinausko iniciatyva.

Muziejaus pradžia – du klojimai ir šalia jų esančios pradinės mokyklos patalpos, kur „apsigyveno“ pirmieji eksponatai: išsirikiavo iš visos Lietuvos surinkti vežimai, lineikos, bričkos, ratai, arklai, plūgai, pakinktai, balnai, arklių sukamos linaminės, kuliamosios, sėjamosios, bulviakasės, pjaunamosios.
Troboje mus pasitiko gaspadinė, kuri visus susodino už stalo ir papasakojo duonos kelią nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Gaspadinė pasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinome su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikiama nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, skanavome kaimiškų vaišių.
Sočiai prisiragavę krosnyje keptų bulvių su sviestu, sūrio su medumi, dešros ir kumpio, užgėrę žolelių arbata ir dovanų gavę po duonos kepalėlį, kupini įspūdžių saugiai grįžome namo.

Būsimos pirmokų mokytojos

2020 02 17 Busimos pirmoku mokytojos

Dronų penktadienis

Mūsų mokykloje kiekvieną penktadienį per ilgąją pertrauką skraido dronai. Visus norinčius kviečiu prisijungti ir pabandyti.

Robotikos būrelio vadovas Linas Vaitiekėnas

 

Elektroninis dienynas
Pamokų laikas

Vyturio leidykla