Knygų pelėda Vyturių progimnazijoje

Parašyta 2015-11-23 Peržiūros: 226

Vyturių progimnazijoje nuo pat mokslo metų pradžios – rugsėjo mėnesio sklando Knygų pelėda – 2015. Mokykla dalyvauja knygų skaitymo festivalyje – konkurse, kurio tikslas – populiarinti skaitymą, kaip vieną iš aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtinų bruožų, panaudojant naujas vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo formas.
Utenos Vyturių progimnazijos mokiniai, skatinami bibliotekos darbuotojų Danutės Slavinskienės, Reginos Ivonienės lietuvių kalbos mokytojų Reginos Bernotienės, Astos Kaškauskienės, iniciavo veiklas, populiarinančias knygų skaitymą. Skaitykloje vyko netradicinės pamokėlės pirmokams ,,Sezamai, atsiverk“, jas vedė 7 klasės mokiniai, persikūniję į populiariausių knygų herojus. Jie kartu su mokyklos bibliotekininke supažindino pirmokus su mokyklos skaitykla, biblioteka. Mokiniams buvo įteikti siūlomų perskaityti knygelių sąrašai, dovanėlės. Smagiausia, kad po šių pamokų sugūžėjo gausus būrys būsimųjų skaitytojų į biblioteką pasiimti pirmosios knygelės. Skaitymo iniciatyvų bumas didėjo. Septintokai šauniai darbavosi: ne tik patys skaitė knygas, bet ir originaliai jas reklamavo kitiems. Užklasinio skaitymo pamokas vedė patys mokiniai: raiškiai skaitė pasirinktų knygų ištraukas, iliustravo, persikūnijo į knygų veikėjus, kūrė reklamą ,,Mes godūs gerų knygų“. Visos šios veiklos skatino mokinius domėtis literatūra, perskaityti reklamuojamas knygas, pajusti skaitymo malonumą. Iniciatyvas vainikuojanti veikla – Vyturių progimnazijos šauniausių skaitytojų šventė, kurioje buvo aptartos iniciatyvos, paskatinti aktyviausi, kūrybiškiausi mokyklos skaitytojai.