Viešnagė Ekomiestelyje

Parašyta 2015-05-21 Peržiūros: 290

Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyksta Aplinkos ministerijos inicijuojamas projektas „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“.
Gegužės 19 d. 11 val. Utenoje, prie Dauniškio ežero, buvo įsikūręs unikalus ekomiestelis. Renginyje dalyvavo ir gyventi EKO-logiškai mokėsi 6b klasės mokiniai su klasės vadove Ramune Sabaliauskiene ir lietuvių kalbos mokytoja Asta Kaškauskiene. Ekomiestelis jau buvo pabuvojęs Šilalėje, Klaipėdoje, Telšiuose, Pagėgiuose, Šilutėje, Raseiniuose, Mažeikiuose, Skuode, Marijampolėje, Širvintose, Vilniuje, Šiauliuose, Radviliškyje, Rokiškyje, Zarasuose, Ukmergėje, Kėdainiuose, Panevėžyje, Šakiuose, Vilkaviškyje, Kelmėje ir Lazdijuose.

Miestelyje vyko energingos rūšiavimo varžybos, kuriose buvo galima laimėti renginio partnerių: VšĮ „Žaliasis taškas“, Pakuočių tvarkymo organizacijos bei saldžių „Naujoji Rūta“ prizų. Į specialius konteinerius vaikai išmetė senas baterijas, metalo, popieriaus ar plastiko pakuotes. Projekto partneriai Utenos rajono savivaldybės ir Utenos regiono atliekų tvarkymo centro atstovai aptarė atliekų tvarkymo aktualijas ir atsakė į gyventojų klausimus.
Mokiniai dalyvavo ekodirbtuvėse, keitėsi daiktais, piešė vaikų kampelyje, grojo iš metalo atliekų padarytais instrumentais, iš antrinių žaliavo darė įvairius darbelius. Renginį vedė ir gerą nuotaiką skleidė mimų trupė „Neteisėtai padaryti“.
Renginio metu taip pat bus rodomas režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas“.