Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklu aprupinimas priemonem

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

smm

Utenos jaunimo1

Svietimo centras

emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Susitikimas su žemaičiu

Parašyta 2015-05-18 Peržiūros: 380

Tarmės – unikalus lietuvių kalbos reiškinys. Įvertinęs, kad tai yra viena iš svarbiausių istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimo dalių, Lietuvos Respublikos Seimas 2015-uosius metus paskelbė Etnografinių regionų metais.
Šia proga į mūsų mokyklą atvyko svečias iš Žemaitijos – Ridas Bieliajevas. Jis susitiko su 2b ir 6b klasių mokiniais. Svečias kalbėjo žemaitiškai, įdomiai pasakojo apie Žemaitiją – šiaurės vakarų regioną, šio regiono sostinę – Telšius (žemaitiškai – Telše), Šatrijos kalną, skatino mokinius kalbėti savo krašto tarme, ją išlaikyti ir perduoti ateinančioms kartoms. Jis pabrėžė, kad tarmė padeda išsaugoti regiono unikalumą ir tuo mes esame įdomūs kitoms tautoms. Vaikams buvo labai linksma klausytis žemaitiškos dainos bei mokytis žodžius tarti žemaičių dialektu (douna, peins, žeids ir kt.).

Šiuo metu Ridas Bieliajevas gyvena Airijoje. Jis buvęs Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas, sporto renginių koordinatorius. Svečias pasakojo apie lietuvių bendruomenės gyvenimą, Lietuvos vardo pasaulyje garsinimą, pilietiškumą, sportinę veiklą, susitikimą su aplink pasaulį plaukusios „Tūkstantmečio odisėjos" jachtos „Ambersail" buriuotojų įgula. Airijos lietuviai itin puoselėja savo tautiškumo dvasią.
Susitikimo pabaigoje Ridas Bieliajevas skatino mokinius būti savo krašto patriotais, kalbėti savo regiono tarme ir ją išsaugoti.

 

Mokyklos filosofija

2020 21 mokyklos filosofija (2)

Elektroninis dienynas
Pamokų laikas

 

Vyturio leidykla