Projektinių veiklų integravimo į ugdymo procesą galimybės ir patirtys: respublikinis tarpinstitucinis bendradarbiavimas

Parašyta 2015-05-08 Peržiūros: 213

Utenos Vyturių progimnazija ir Utenos Dauniškio gimnazija yra mokyklos kaimynės, tad abi švietimo įstaigos vykdo glaudų tarpusavio bendradarbiavimą. Iš Utenos Vyturių progimnazijos išskridę aktyvūs projektinių veiklų (eTwinning, ERASMUS+) dalyviai-vyturiukai, lengvai ir noriai įsilieja į tarptautinius projektus gimnazijoje. 2015 metais eTwinning programa mini savo dešimtąjį gimtadienį. Gegužės 7 dieną Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenės organizuotame eTwinning gimtadienio renginyje dalyvavo svečiai iš Utenos Vyturių progimnazijos ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos. Trijų mokyklų atstovai pasakojo apie vykdytus ir vykdomus tarptautinius projektus. Utenos Vyturių progimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Ramunė Sabaliauskienė Dauniškio gimnazijos ir Kėdainių „Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenių atstovams pasakojo apie eTwinning ir ESASMUS+ projektų integravimo į ugdymo procesą galimybes ir Utenos Vyturių progimnazijos projektines patirtis.
eTwinning programa gyvuoja nuo 2005 metų. Tai puiki platforma ne tik eTwinning, bet ir ERASMUS+ projektų bendraminčių paieškai . Šiuo metu programoje dalyvauja net 36 šalys, 140000 mokyklų ir daugiau nei 308.000 mokytojų! Šie skaičiai parodo, kad ši programa yra labai populiari. Europoje jos paminėjimui yra organizuojamos įvairios iniciatyvos – mini tinklapis www.eTwinning10.net, mobilios stotelės, keliausiančios iš šalies į šalį.