Šventės proga netradicinė pamoka

Parašyta 2015-03-11 Peržiūros: 508

„Lietuvos istorija – tai mūsų ištvermės, tvirtumo, stiprybės įrodymas. Trys svarbiausi mūsų istorijos taškai: 1253-ųjų metų Liepos šeštoji, 1918-ųjų Vasario šešioliktoji ir 1990-ųjų Kovo vienuoliktoji. Trijų taškų įrėminta plokštuma yra stabili, tvirta konstrukcija. Joje mūsų Tėvynė – Lietuva. Ji švyti mums ryškiomis spalvomis – geltona, žalia, raudona“ – kalbėjo Utenos Vyturių progimnazijos istorijos mokytojas Algirdas Kižys, pradėdamas iškilmingą Kovo 11-osios minėjimą mokyklos aktų salėje.

Mokiniai buvo pakviesti sugiedoti Lietuvos himną. Nedrąsu buvo giedoti klausantis pačiai Sigutei Trimakaitei, solistei, kamerinės muzikos atlikėjai, tarptautinių konkursų laureatei, dovanojusiai Vyturių progimnazijai netradicinę muzikos pamoką, muzikos mini spektaklį.
Pamoka prasidėjo improvizacijomis, dainų interpretacijomis. Akademinės muzikos garsai pamažu pripildė mokyklos aktų salę. Moksleiviams dainininkė atliko lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių. Dainuota lietuvių, prancūzų bei vokiečių kalbomis, mokyta pajausti žodžio, muzikos, išraiškos ir tylos svarbą, kūrybiškai ir šiltai vaikams perteikta pagarba žodžio ir muzikos darnai. Pamokoje vykstantis procesas įtraukė visus.
Norime padėkoti Sigutei Trimakaitei už šiltą bendravimą, dovanotą šventę, išskirtinę galimybę prisiliesti prie akademinės muzikos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių proga.