Velykos

Parašyta 2014-04-15 Peržiūros: 876

Velykos – pirmoji didžioji pavasario šventė. Tai lietuvių senovinė gamtos atgimimo, augmenijos prisikėlimo šventė. Ši šventė Lietuvoje jau daugelį metų švenčiama kaip Kristaus prisikėlimo šventė.
Svarbiausias Velykų simbolis – dažytas kiaušinis. Jis yra gyvybės, gėrio, derlingumo, simbolis.
Kodėl reikia daužyti kiaušinius? Kiaušinis simbolizuoja žemę: lukštas –žemė, baltymas – vanduo, trynys – saulė. Žmonės tikėjo, kad, sudaužius kiaušinį, išleidžiama saulė, kuri sušildo žemę. Taip sužadinamos gyvybės jėgos.
Smagaus kiaušinių dažymo – žemės puošimo – ir dar smagesnio jų daužymo – saulės išlaisvinimo. Gražios šventės!