Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Mokyklu aprupinimas priemonem

Erasmus+ LELETO leidinys

Nuorodos

 

 

 

 

 

 

smm

Utenos jaunimo1

Svietimo centras

emokykla 

LM

NSA 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuo 2015-01-01

Sveikatingumo savaitė

Parašyta 2014-11-04 Peržiūros: 866

Spalio 20-24 d. Vyturių progimnazijoje vyko akcija – „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Šią savaitę didelį dėmesį skyrėme sveikai gyvensenai ir sveikatos stiprinimui mokykloje.
Akciją iniciavo direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Dudlauskienė, veiklas padėjo organizuoti mokytojai A. Tijūnėlis, L. Žlabickas, A. Šimonėlienė, sveikatos priežiūros specialistė J. Zarankienė.

Renginiuose dalyvavo mokyklos mokiniai, mokytojai, darbuotojai. Informaciją apie būsimą renginį pateikėme prieš savaitę, todėl bendruomenė turėjo laiko susipažinti ir pranešti apie dalyvavimą.
Veiklos vyko per ilgąsiais pertraukas, dažniausiai progimnazijos koridoriuose, vestibiulyje.
1-ąją dieną visi mokinai ėjo į rytinę „Sveikatingumo mankštą“. Po savaitgalio bandėme suaktyvinti organizmą. Po pietų – mokytojų ir darbuotojų būrelis mokėsi šiaurinio ėjimo paslapčių.
2-oji diena buvo skirta sveikai mitybai. Progimnazijos sveikatos priežiūros specialistė J. Zarankienė ėjo į klases ir pasakojo vaikams apie sveiką mitybą, mitybos piramidę. 8a klasės mokiniai visą bendruomenę, ilgųjų pertraukų metu, vaišino Lietuvos laukuose ir pievose surinktų arbatžolių arbata. 1-4 klasių mokiniai piešė arbatžoles. Piešinukus kabino ant valgyklos sienų.
3 - ioji – „Šokių diena“. Šokių mokytojas A. Tijūnėlis su šokių grupės mokiniais parodė, kaip galima linksmai judėti. Šoko gatvės šokius. 1-4 klasių mokinukai su mokytoja A. Šimonėliene visus sukvietė į trumpą šokio pamokėlę. Buvo linksma.
4 - oji diena – „Tylos diena“. Visą dieną (pertraukų metu) mokiniai tyliai vaikščiojo koridoriais, į pamokas nekvietė skambutis. Pradinių klasių mokinai dieną paminėjo relaksacijos kabinete. Jie klausėsi paukščių čiulbėjimo, upelio šniokštimo garso įrašų. Sveikatos priežiūros specialistė J. Zarankienė matavo triukšmo dydį pertraukų metu. Informaciją pateikė informaciniame ekrane.
5 – oji diena – „Padėkos diena“. Pertraukų metu mokiniai, mokytojai, tėvelaii, darbuotojai rašė padėkos raštelius suolo draugui, kaimynui, valgyklos darbuotojui, gydytojui, mamai, seneliui ir t.t.
Laiškelius kabinome viešai – lentoje, ant koridoriaus sienų.
Penkių dienų temos buvo labai įdomios ir svarbios mūsų bendruomenei. Iš šypsenų, geros nuotaikos supratome, kad visiems patiko šis renginys. Ypač vaikai džiaugėsi, kad visą savaitę buvo „kitokios“ pertraukos.
Tikime, kad drauge pajutome aktyvaus ir kūrybingo gyvenimo akimirkų naudą.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Dudlauskienė