Išvyka į A. ir M. Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą

Parašyta 2020-10-08 Peržiūros: 56

Mokyklos bendruomenė dalyvauja projekte „Skaitanti Utenos Vyturių progimnazijos bendruomenė“. Šio projekto tikslas – įtraukti į skaitymo procesą neskaitančius, paskatinti skaityti dar labiau skaitančius mokinius.
Š. m. spalio 6 dieną 2a ir 4 a klasės mokiniai lankėsi A. ir M. Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje.
Mokiniai sužinojo, kokia buvo Lietuvos pradinė mokykla prieš daugiau nei 100 metų, patys išbandė senovines mokymosi priemones – rašė žąsies plunksna sąsiuvinyje, grifelinėje lentelėje kreida bei skaitė. Vaikai susipažino su to meto bausmėmis už netinkamą elgesį. Kai vienos klasės mokiniai mokėsi senoje mokykloje, kiti dalyvavo „Poezijos rudenėlyje“. Skaitė ir deklamavo eilėraščius apie rudenį, bandė patys kurti eiles. Pertraukų metu žaidė kieme. Ekskursijos pabaigoje Utenos kraštotyros muziejaus A. ir M. Miškinių literatūrinės-etnografinės sodybos muziejininkė – Rimanta Gaidienė mokiniams papasakojo apie A. ir M. Miškinių sodybą, jos gyventojus, buitį.
Išvyka mokiniams labai patiko. Jie daug sužinojo, patyrė gerų emocijų, pasidžiaugė rudenėjančia gamta. Galbūt ne vienas susižavėjęs kūryba ir pats išbandys jėgas. O, kad mažieji mūsų mokiniai dar labiau pamiltų poeziją, mokytojų ir bibliotekininkės paskatinti, dailyraščiu perrašė eilėraščius apie rudenį, juos gražiai iliustravo. Bibliotekoje bus įrišta dar viena vaikų knyga.

Mokytojos A. Guobužienė ir R. Rimkienė
Bibliotekininkė D. Slavinskienė