Su Kovo 11-ąja!

Parašyta 2020-03-11 Peržiūros: 408

Šalta pavasario diena, pučia stiprus vėjas, lyja lietus, prie Aukščiausiosios Tarybos pastato Vilniuje susirinkusi žmonių minia. Temsta, tačiau žmonės nesiskirsto. Kažko laukia. Pagaliau 22 valandą 44 minutės pasigirsta šnabždesys: jau, jau įvyko, jau įvyko stebuklas, jau paskelbė, kad Lietuva laisva. Minia atgijo. Pasigirdo dainos, garsios kalbos. Žmonės skubėjo dalintis šia žinia vieni su kitais. Visa tai vyko 1990 metų kovo 11 dieną. Lietuvos Aukščiausioji Taryba paskelbė, kad po 45 metų pertraukos atsiskiria nuo SSRS ir atkuria Lietuvos nepriklausomybę.
Šiai dienai paminėti kovo 10-ąją Vyturių progimnazijoje įvyko renginys. Jo metu buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas, nuotaiką skaidrino lietuvių kalbos mokytojos Jolantos kartu su 7 A klasės mokiniu Martynu skaitomos eilės, mokinių tarybos pirmininkės Kotrynos ir istorijos mokytojos Vitos pamąstymai, pradinių klasių mokinių folklorinio ansamblio atliekamos dainos. Mokyklos bendruomenė buvo pasipuošusi trispalviais keramikiniais vyturiukais pagamintais mokinių kartu su dailės mokytoja Edita. Pertraukų metu koridoriuose skambėjo lietuviškos dainos.