Visuotinis susirinkimas. Ką sužinojome?

Parašyta 2018-02-15 Peržiūros: 560

Vasario 14 dienos vakare progimnazijos mokytojai, darbuotojai, mokinių tėvai rinkosi į aktų salę, kur vyko visuotinis susirinkimas. Direktorė Edita Kadūnienė pasidžiaugė bendruomenės sutelktumu ir progimnazijos tarybos palaikymu, siekiant atkreipti dėmesį į mokyklos pastato, sporto salės būklę, kai patys savo jėgomis tokios apimties remonto darbų nebegalime atlikti, todėl kreipimasis į Utenos rajono merą Alvydą Katiną buvo išgirstas ir belieka laukti, kokių žingsnių bus imtasi patvirtinus rajono biudžetą.

Susirinkusieji taip pat išgirdo apie progimnazijos mokytojų ir darbuotojų dovaną Lietuvai 100-mečio proga – savanorišką veiklą projekte „Visos dienos mokykla“, kurioje pradinių klasių mokiniai prižiūrimi suaugusiųjų nuo 13 iki 17 valandos ilsisi, ugdosi, ruošia pamokas, sportuoja, žaidžia, atranda ir išbando sau įdomius užsiėmimus. Dovanodami savo laiką, gebėjimus, patirtį vaikams, kartu dovanoja mokinių tėvams ramų žinojimą, kad jų vaikai kartu su bendraamžiais prasmingai ir saugiai užimti.
Susirinkimo dalyviai išklausė Henriko Vaicekausko, Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus, mūsų progimnazijos Olweus smurto ir patyčių prevencijos programos instruktoriaus, programos pristatymą, mokinių apklausos duomenų analizę ir tėvų švietimui skirtą paskaitą „Ką reiškia mokytis būti tėvais ?“. Lektorius vaizdžiai ir įtaigiai perteikė tėvų reikšmę vaiko gyvenime, ragino padėti vaikui tapti savimi, ne kuriuo nors iš mūsų, nenuvertinti, neklijuoti „etikečių“, o pasitikėti, skatinti, nes „nėra netalentingų vaikų“. Suaugusieji privalo padėti vaikui atsiskleisti ir atrasti gyvenimo prasmę, drąsinti, skatinti savarankiškumą ir pasitikėjimą savo jėgomis.
Tėvų nuomone ir susirinkimas, ir paskaita buvo labai reikalingi, vertinga gauta informacija, todėl nedalyvavusieji prarado tikrai daug.

Rasa Drungienė
direktoriaus pavaduotoja ugdymui